Pstruhařství Mlýny Josef Bláhovec (Šumava, Jižní Čechy)

Sortiment: chlazené a vyčištěné ryby (pstruh duhový, pstruh lososový, siven americký, kapr a jeseter sibiřský) z certifikované zpracovny, uzené ryby, nejmodernější farma s chovem ryb v Čechách, díky ohledu na okolní přírodu a chov ryb bez stresu držitel certifikátu „Šumava originální produkt“

Kvalita: podle zásad ekologického zemědělství

Okres: okres Prachatice

V dřívějších dobách by jste zde nalezli vodní mlýn, na kterém do roku 1850 hospodařil rod Mrázů. V roce 1850 tento mlýn koupil můj předek Matěj Bláhovec a od té doby zde hospodaří náš rod. Okolo roku 1935 bylo ve starém mlýně zastaveno mletí obilí a přešlo se na výrobu drobných dřevěných výrobků – hrábě, dřevěné penály, tabulky, ramínka, věšáky atd. Zhruba ve stejné době se začal můj děda, Vojtěch Bláhovec, zajímat o chov pstruhů. Vytvořil plány na stavbu pstruží líhně a odchov pstruhů v zemních rybníčcíh. Stavbu líhně ještě stihl do příchodu války, začala fungovat okolo roku 1938, ale stavbu zemních rybníčků již nikdy neuskutečnil. V pstruží líhni se během její historie inkuboval a rozkrmoval plůdek pstruhů potočních, sivenů amerických a nakonec zkušebně i lipana podhorního. V této líhni jsem také já nasál lásku k rybám. Byla v provozu až do konce 70 – tých let.

Současné pstruhařství bylo založeno v roce 1999, kdy jsem celý objekt zdědil. Od té doby se začala budovat současná pstruhárna, která se soustřeďuje především na produkci tržních pstruhů a sivenů.

Pstruhařství Mlýny Josef Bláhovec
Žár 25
384 73 Vacov-Žár
(pošta Stachy 384 73)
www.pstruharstvi.cz

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: