ZBRASLAVSKÉ JARMARKY – OZNÁMENÍ

Po zhodnocení dosavadní spolupráce s MČ Praha-Zbraslav na Zbraslavských jarmarcích jsme se rozhodli, že takto definovaného výběrového řízení na organizátora letošních farmářských trhů se nezúčastníme.

Věříme, že Zbraslavské trhy budou pokračovat ať již s námi, anebo bez nás. Na viděnou na trzích :).

Příjemně prožité Velikonoční svátky čtenářům těchto řádků přeje – za Realizační tým Zbraslavských jarmarků při Rodinném centru Pexeso – Jana Handrejchová.

2010:

Nápad realizovat Zbraslavské jarmarky se zrodil na jaře roku 2010 mezi několika dobrovolníky v Pexesu.

Brzy tak vznikl realizační tým, který oslovil městos případnou spoluprací. Vedení naší městské části projekt uvítalo a přislíbilo podporu, pokud bude Pexeso organizátorem. Realizační tým v Pexesu tehdy prošel celým složitým legislativním procesem, díky němuž nakonec trhy na n áměstí mohly začít. Série trhů v roce 2010 fungovala pouze a díky dobrovolnickému nadšení, organizovanému s vizí, že po prověření potenciálu projektu bude následovat profesionalizace organizace práce tak, jako je tomu v jiných městech a městských částech.

Po úspěšném začátku trhů, kterých se rády zastaly i politické strany, ucházející se o hlasy voličů v komunálních volbách, vypadala existencetohoto projektu skoro růžově.

2011:

Od začátku roku 2011 jsme proto zahájili jednání s městem, týkající se žádosti o podporu projektu.

Nakonec obec vypsala na realizaci projektu výběrové řízení, ve kterém Pexeso vyhrálo vedle konkurenčních nabídek a MČ potvrdila podporu projektu částkou 50.000,-Kč.

V květnu 2011 Pexeso naší Městské části nabídlo partnerství na účasti v grantové výzvě na farmářské trhy, vypsané Ministerstvem životníhoprostředí ČR. Realizační tým Pexesa aktivně grantovou příležitost vyhledal, jeho členové napsali projekt, který uspěl a trhy nakonec obdržely dotaci 149.500,- Kč. Dotace byla použita zejména na investice do zařízení, která vyžadují legislativní po žadavky (pítko a teplá voda na náměstí), prodejních stánků, přístřešků a realizaci doprovodného kulturního programu.

Pexeso v roce 2011 úspěšně zorganizovalo 15 trhů. Kontrola z Ministerstva životního prostředí hodnotila projekt velmi kladně a tonejvyšším stupněm hodnocení.

2012:

Na základě vlastního zájmu, ale i dotazů veřejnosti a subjektů,spolupracujících se Zbraslavskými jarmarky, jsme se po ukončení projektu opakovaně snažili s panem starostou i Radními naší městské části sejít se záměrem získat zpětnou vazbu (zhodnotit proběhnutý projekt, jeho nedostatky a úspěchy), domluvit se nad dalším osudem projektu a optimalizací případné pokračující spolupráce. Bohužel – bez odezvy. Věřili jsme, že je-li fungování trhů vymyšleno a zařízení zajištěno, podaří se nám společně zorganizovat další ročník a to nejlépe již od března, anebo Velikonoc. Bohužel – nepodařilo se.

Před 16 dny vedení obce vypsalo výběrové řízení, tentokrát se statutem“průzkumu trhu“. Lze jej ve zkratce popsat jako dodání podkladů prorealizaci projektu s parametry dosavadních jarmarků. Realizátor projektu by mohl během trhů využít vybavení, pořízené z loňské úspěšné grantové dotace.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: