Neziskovky na trzích aneb pomáháme, pomáháte (TÉMA TÝDNE)

Na následujících řádcích vám představíme dvě neziskovky, které s námi spolupracují. Posláním těchto organizací je dávat práci zdravotně znevýhodněným či dlouhodobě nezaměstnaným občanům. Tímto jim pomáhají začlenit se do pracovního prostředí, dávají jim příležitost se postavit na vlastní nohy, zažít pocit úspěchu, posilují sebevědomí a trvalá práce zlepšuje i jejich celkové zdraví. Vytvářením pracovních příležitostí podporují své zaměstnance v samostatnosti a zbavují je tak závislosti na sociálních dávkách a podporách!Na našich / vašich jarmarcích konkrétně spolupracujeme s neziskovými organizacemi Etincelle a PastaFidli.

ETINCELLE, o.s. – je organizace, která podporuje lidi s lehkým mentálním nebo kombinovaným postižením. Jejím cílem je snaha začlenit tyto lidi do běžného života a vymanit je z mnohdy bludných kruhů, kdy jsou trvale odsouváni mimo běžnou společnost. Etincelle se snaží ukázat, že tito lidé dokážou být prospěšní sami sobě i ostatním.

Jedním z jejich projektů je i Pekárna na Návsi, která v květnu 2011 začala úspěšně péct voňavé pečivo z kvalitních vstupních surovin. Výrobky prodávají ve svých dvou prodejnách (U dvou rohlíků v Kladně a ve Slaném), zásobují i své kavárny, stánky na farmářských trzích v centru Prahy a Zbraslavi a zavážejí pečivo do škol, obchodů, restaurací. Zaměstnanci dělají jednoduché pekařské práce, pomáhají s úklidem, čistí plechy, případně pomáhají v obchodech a na trzích s prodejem. Pekárnu provozují s cílem nabízet chutné pečivo připravované tradičními postupy z kvalitních surovin. V nabídce mají nejen čerstvé pečivo a různé druhy chleba, ale i muffiny, cookies, záviny, koláče, škvarkové placky a další.

PASTA FIDLI – je jedním z provozů Sdružení Náruč, které se zaměřuje na výrobnu čerstvých těstovin spojenou s obchodem. Výroba se nachází v nedalekém Mníšku pod Brdy. Jejich zaměstnanci tvoří skupinu zdravotně znevýhodněných či dlouhodobě nezaměstnaných občanů.

Výrobu těstovin zahájili v lednu 2014, kdy poskytli zaměstnání 7 osobám zdravotně či sociálně znevýhodněným na trhu práce tj. především dlouhodobě nezaměstnaným. Jejich výrobky představují kvalitu i rozvoj regionálního podnikání. Široká nabídka čerstvých těstovin různých tvarů a druhů je navíc obohacená o bezlepkové těstoviny (z bramborové či rýžové mouky).  Všechny těstoviny jsou vyráběny bez přidaných éček a umělých barviv s vysokým podílem vajec.

Kromě ochutnávky různých druhů těstovin bude v prodeji i polévka a chléb s pomazánkou. Nabídka bude blíže specifikována pár dní před trhem, proto sledujte facebookové stránky nebo aktuální dění zde na webu.

V současné době dodávají do více jak 120 restaurací a 50 maloobchodních prodejen. Jejich zákazníci jsou renomované restaurace jako např.: Four Seasons, hotel Alcron, Zátiší Group, Malostranská beseda, Potrefená Husa, Kogo.

Pokud máte chuť pomoci znevýhodněným lidem, tím nejjednodušším způsobem je koupit si jejich produkty. Tak proč nezačít hned s námi na příštích farmářských trzích.

Těšíme se na Vás a příští sobotu 20.5.2017, tradičně na Zbraslavském náměstí!

Zdroje:

etincelle.cz
pastafidli.cz

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: