O Zbraslavských jarmarcích

Zbraslavské jarmarky jsou kulturní a zároveň společenskou akcí s příjemnou komunitní atmosférou. Neslouží tedy jen k praktickému nákupu čerstvých a kvalitních tuzemských potravin od přímých farmářů, výrobců či pěstitelů. Jejich hlavním posláním je podpora a oživení komunitního života na Zbraslavi. Organizátorem trhu je Pexeso, z.s.

Trhy nabízí kvalitní potraviny a výrobky s dohledatelným původem, ideálně přímo od výrobců z blízkého okolí. V Praze počet farmářských tržišť rychle roste, ale jejich kvalita se různí. Při výběru prodejců na Zbraslavských jarmarcích se řídíme jasnými pravidly, přičemž používáme „zdravý selský rozum“. Netrváme na bio nebo ekologické certifikaci, stačí nám poctivá a kvalitní práce a upřímný záměr podnikání. Pokud v blízkém okolí nenajdeme dobrého výrobce nebo pěstitele, oslovíme prodejce vzdálenější. Dáváme přednost přímému prodeji před překupem. Pravidelně připravujeme také bohatý doprovodný program.

Aktuální termíny jarmarků najdete na stránce Kdy a kde.

Naším cílem je, aby byly jarmarky oblíbené nejen u místních občanů, ale i lidí z více či méně vzdáleného okolí. Rádi bychom postupně vybudovali úzkou vazbu mezi organizátory, prodejci i návštěvníky jarmarků, založenou na důvěře. Abychom naše prodejce blíže poznali a byli schopni zodpovídat vaše případné dotazy, klademe si za cíl postupně navštěvovat jejich provozovny, výrobny a farmy.

Zbraslavské jarmarky jsou obnovenou tradicí pravidelných trhů, které se na Zbraslavi konaly ještě za první republiky.

Reklamy

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: